30 października 2016

with Brak komentarzy

Ogłoszenia parafialne – 30 października 2016 roku

 Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXXI niedzielę zwykłą. Jest to niedziela, w której wspomina się Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła.

  1. W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych. Na mszy świętej wieczornej obrzęd przyjęcia nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Prosimy, aby na nabożeństwo różańcowe dzieci przyniosły tegoroczne wyklejanki.
  1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz.: 730, 930, 1100  i  1400.  Po Mszy św. o godz. 1400 procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. W Rudawce Msza św. o godz. 830.

W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

   W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Konieczne jest także wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkich i przyjęcie w tym dniu Komunii św.

   Wypełniając wspomniane warunki zyskujemy w dniach od 1 do 8 listopada – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, korzystania z sakramentu pokuty oraz do włączenia się w parafialne modlitwy wypominkowe. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach i przy wyjściu z kościoła.

  1. W środę Dzień Zaduszny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800, 1500 i 1700. Po Mszy Świętej o godz. 1500 procesja na Stary Cmentarz.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1600. Spowiedź i Komunia Św. chorych w domach wyjątkowo od godz. 1430. W piątek po nabożeństwie wieczornym spotkanie w kościele dla młodzieży klas III Gimnazjum naszej parafii, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
  1. W sobotę od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej. O godz. 1700 odmówimy modlitwy wypominkowe, a następnie msza święta.
  1. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
  1. Dnia 1 listopada, wzorem lat poprzednich, przy cmentarzach naszej miejscowości odbędzie się kwesta na rzecz remontu nagrobka ks. Jana Nawrockiego. Obecnie nagrobek znajduje się w renowacji, w listopadzie planowane jest jego poświecenie i przekazanie pod opiekę uczniom gimnazjum.
  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, dziękujemy pani Marzenie Demkiewicz za ofiarowanie do kościoła kwiatów doniczkowych. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Jolanta Kość, Róża Lechowicz, Marta Lechowicz i Monika Lechowicz.