11 września 2016 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXIV niedzielę zwykłą, którą jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Wychowania.

 

  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 

  1. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień odpustu w Rudawce. Msza Święta Odpustowa, której przewodniczył będzie ks. Bartosz Gręda o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie w kościele parafialnym Mszy Świętej wieczornej. Natomiast o godz. 15.00 wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Rudawki.

 

  1. Od czwartku rozpoczniemy triduum przed Uroczystością Świętego Stanisława Kostki.

 

  1. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 

  1. W niedzielę 18 września Uroczystość św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Jest to również Dzień Odpustu w naszej parafii. Msze święte z ucałowaniem relikwii Naszego Patrona o godz. 30, 9.30, 12.00 i 16.00. Główna Msza Święta z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 12.00. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. Artur Janiec dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej. W dzień odpustu nie będzie mszy świętej o godzinie 11.00.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, dziękujemy także pani Zofii Piotrowskiej za dekorację dożynkową. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Agnieszkę Buczek, Stanislawę Zielińską, Bożenę Kowalską i Wiolettę Krotoszyńską.

 

  1. Szkoła muzyczna Jamaha zaprasza wszystkich zainteresowanych grą na instrumentach muzycznych na nieodpłatną lekcję próbną we wtorek 13 września na godz. 16.00 w Gimnazjum w Birczy. Program dla dzieci i dorosłych.

 

  1. Wójt Gminy Bircza, Rada Gminy Bircza oraz Zarząd Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego zapraszają na obchody 77 rocznicy wojny obronnej w 1939r. Uroczystości odbędą się dziś w Borownicy. Program uroczystości jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń.

 

  1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

Przemysław Stadnik, s. Bogusława i Marii Dzwonnik, ur. 11.09.1989r. w Przemyślu, zam. Bircza, ul. Zamkowa 2

Gabriela Ewa Wojtowicz, c. Artura i Ewy Niebieszczańskiej, ur. 27.02.1995r. w Przemyślu, zam. Malawa 27

 

Zapowiedź II