Ogłoszenia parafialne 20 grudnia 2015 r.

with Brak komentarzy

Ogłoszenia parafialne – 20 grudnia 2015 roku

 

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży.

 

2. W dni powszednie Msze Św. o godz. 700 i 1700

 

3. Jutro dzień naszej spowiedzi adwentowej: przed południem od 930 do 1200.             Po południu od 1430 do 1700. W Rudawce spowiedź od 1600 do 1700

Prosimy, aby ze spowiedzi skorzystać w najbliższy poniedziałek i nie odkładać jej na ostatnią chwilę przed świętami.

 

4. We środę o godz. 17.00 zakończenie Mszy św. Roratnich. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chodziły na Roraty.

 

5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w tym dniu tylko o godzinie 700. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, która w chrześcijańskich domach powinna mieć charakter religijny i rodzinny. Przypominamy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa i wspólnym śpiewie kolęd. Prosimy, aby w tym dniu nie podawać i nie spożywać napojów alkoholowych. Pasterka w kościele parafialnym o północy, a w Rudawce o godz. 2200. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 

6. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt Msze św. o godz.: 800, 930; 1100. W Rudawce o godz. 930. Przypominamy, że wierni, którzy przystąpią do Komunii św. na Pasterce mogą przyjąć Komunię św. po raz drugi na Mszach św. w Uroczystość Bożego Narodzenia. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 1600.

 

7. W drugi dzień świąt z racji święta św. Szczepana, pierwszego męczennika, na sumie poświęcenie owsa. Taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

8. Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny. Będziemy się modlić o świętość rodzin, szczególnie z naszej parafii. Również w tym dniu obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 16.00 obrzęd błogosławieństwa wina.

 

9. W poniedziałek, 21 grudnia, odbędzie się kwesta, z której dochód przeznaczony zostanie na stypendia dla zdolnych uczniów Gimnazjum w Birczy. Obecnie stypendia Fundacji św. Mikołaja pobiera 4 uczniów gimnazjum. Środki zebrane podczas najbliższej kwesty zasilą stypendia w przyszłym roku szkolnym.

 

10. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą środę po Mszy św. wieczornej prosimy następujące osoby: Elżbietę Rogal,             Irenę Bykowską, Martę Ryznar, Teresę Sowa.