Ogłoszenia parafialne 29 listopada 2015 r.

with Brak komentarzy

Ogłoszenia parafialne – 29 listopada 2015 roku

 

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Niedzielą tą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”. Przypominamy,         że dziś po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

2.  W adwencie codziennie Msza św. rano o godz. 700, oraz Roraty o godz. 1700, na które zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy specjalne wyklejanki adwentowe, które dzieci otrzymają już na pierwszych roratach, a następnie codziennie będą rozdawane obrazki do wklejenia.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji pierwszego piątku od godz. 1600. Spowiedź i Komunia Św. chorych w domach od godz. 900.

 

4. W sobotę od godziny 1600 kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Również w najbliższą sobotę po Mszy Świętej wieczornej, będzie spotkanie w naszym kościele ze św. Mikołajem. Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do zakrystii.

 

5. W najbliższą sobotę Papież Franciszek wyniesie na ołtarze dwóch polskich męczenników z Peru, o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

 

6. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Równocześnie jest to dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Z tej racji przy Kościołach odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

 

7. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc ubogim dzieciom. Cena jednej świecy 5 zł.

 

8. Spowiedź adwentowa w naszej parafii jest zaplanowana na poniedziałek po IV niedzieli adwentu czyli na 21 grudnia. Natomiast spowiedź i Komunia Św. chorych  w domach na sobotę przed III niedzielą adwentu na 12 grudnia. Chorych,        których mamy odwiedzić prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

9. W środę od godz. 900 Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków świątecznych. Pan Organista rozpocznie odwiedzanie rodzin od mieszkańców Łazów, a następnie w kolejności Korzeńca, Łodzinki Górnej, Woli Korzenieckiej, Nowej Wsi, Starej Birczy i Birczy. Prosimy aby na ten czas pozamykać psy.

 

10. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Martę Gajewską, Kamilę Wojtowicz, Katarzynę Mamrak oraz Grażynę Kurtiak.

 

11. Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Birczy zaprasza wszystkich członków Koła na zebranie, które odbędzie się w dniu 2 grudnia o godz. 1000 w budynku GOK-u.

 

12. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

Rafał Stanisław Pajzner, s. Bolesława i Wiesławy Litwin, ur. 13.09.1988 r. Przemyśl, zam. Rudawka 25.

 

Krystyna Karolina Kieryk, c. Andrzeja i Mieczysławy Sznilik, ur. 05.12.1992r. Sufczyna, zam. Rudawka 25.

 

zapowiedź I