Ogłoszenia parafialne 13 września 2015 r.

with Brak komentarzy

Ogłoszenia parafialne 13 września 2015 r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXIV niedzielę zwykłą, którą jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Wychowania.
  2. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień odpustu w Rudawce. Msza Święta Odpustowa o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie w kościele parafialnym Mszy Świętej wieczornej. Natomiast o godz. 15.00 wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Rudawki.
  3. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.
  4. Od wtorku rozpoczniemy triduum przed Uroczystością Świętego Stanisława Kostki.
  5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  6. W piątek 18 września Uroczystość św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Jest to również Dzień Odpustu w naszej parafii. Msze święte z ucałowaniem relikwii Naszego Patrona o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Główna Msza Święta z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 12.00. W dniu odpustu na terenie naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby:– Kazimierę Ojżyńską – Katarzynę Sadowa – Marię Kurtiak – Irenę Gurgacz 
  8. Wójt Gminy Bircza, Stowarzyszenie ,,Tworzymy lepszą przyszłość” oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Birczy serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy Bircza na uroczystość odsłonięcia obelisku upamiętniającego bitwę pod Birczą z dnia 12 września 1939 roku. Uroczystość odbędzie się 18 września o godz. 10.00 w miejscowości Korzeniec na wzgórzu ,,Chomińskie”. Dojazd ulicą Słoneczną na szczyt góry. W uroczystości weźmie udział m.in. Kompania Jednostki Wojskowej z Przemyśla i Nowego Sącza.
  9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Grzegorz Wojciech Makarowski, s. Andrzeja i Zofii Jabłeckiej, ur. 15.09.1987 r. Przemyśl, zam. Bircza, ul. Kusiaka 95

Malwina Anna Kijanka, c. Stanisława i Beaty Hypiak, ur. 16.04.1993, Przemyśl, zam. Korzeniec 119

Zapowiedź II