Ogłoszenia parafialne 31 maja 2015 r.

with Brak komentarzy

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 31 maja 2015

 

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wraz z dzisiejszym dniem kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

 

2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1800.

 

3. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 800; 1030; 1600.

Msza św. w Rudawce o godz. 930. Uroczysta Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godz. 1030. Prosimy o przygotowanie ołtarzy podobnie jak w ubiegłych latach.

I ołtarz w Rynku przy Pomniku przygotowuje Bircza,

II ołtarz na wysokości kapliczki przy wjeździe na Rynek przygotowuje Stara Bircza,

III ołtarz przy obelisku przygotowuje Korzeniec,

IV ołtarz przy plebanii przygotowuje Wola Korzeniecka.

Bardzo prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy większej grupy parafian, aby trud z tym związany nie obciążał ciągle tych samych osób. Prosimy także o udział w procesji dzieci do sypania kwiatów i Panie do niesienia obrazów, oraz Panów którzy trzymali straż przy Bożym Grobie.

 

4. Od piątku przez całą oktawę po wieczornej Mszy Św. a w niedzielę po sumie procesja  Eucharystyczna.  Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1700. Spowiedź i Komunia Św. chorych w domach od godz. 900

 

6. W sobotę od godz. 1700 kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

7. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca mszalna zostanie przeznaczona na WSD.

 

8. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Lidię Jabłecką, Walerię Cynar, Ewę Grodecką, Teresę Góralewicz.

 

9. W dniu dzisiejszym w godz. od 800 do 1800 w budynku Urzędu Gminy w Birczy odbędzie się głosowanie do Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Przemyślu. Zachęcamy do głosowania rolników.

 

10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Przemysław Tomasz Szuban, s. Mariana i Anieli Celejowskiej, ur. 07.03.1990 r.  Włoszczowa, zam. Zalesie 49.

Katarzyna Barbara Kawka, c. Jerzego i Bogusławy Tarnawskiej, ur. 21.11.1990 r. Przemyśl, zam. Stara Bircza 13. zap. II.