Ogłoszenia parafialne 3 maja 2015 r.

with Brak komentarzy

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocny

3 maj 2015 rok

 

1. Przeżywamy dziś V niedzielę Wielkanocy. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

 

2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1800.

 

3. W przyszłą niedziele będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

4. Nasza parafia otrzymała pomoc finansową od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w wysokości 50 tys. zł na pracę konserwatorskie ołtarza bocznego Matki Bożej.

Prace przy tym ołtarzu zostały podzielone na dwa etapy wykonywane przez dwa lata. W tym roku zostanie wykonana:

  • konserwacja architektury retabulum i trzonów kolumn
  • konserwacja złoconych detali snycerskich
  • wstępne prace przy rzeźbach i obrazie Matki Bożej

Prace konserwatorskie zaplanowane na ten rok zostały wycenione na 101 tys. zł.. 50 tys. to środki od Pani Konserwator a pozostałe to środki własne.

 

5. U ks. Bożydara można zgłaszać dzieci i młodzież do 16 lat na rekolekcje Caritasu. Natomiast ks. Dominik zapisuje na rekolekcje dla dorosłych pt. Nowe Życie z Bogiem, które odbędą się w Lipniku koło Łańcuta w dniach 10-12 lipca. Zachęcamy do skorzystania z tych możliwości pogłębienia swojej wiary.

 

6. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich, Biskupi Polscy zachęcają do modlitwy w intencji poszkodowanych oraz apelują o zbiórkę do puszek na ten cel, która odbędzie się w niedzielę 10 maja przy kościołach w naszej Ojczyźnie.

7. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Ewę Winiarską, Józefę Burdziak, Krystynę Krawczyk, Małgorzatę Żydownik.

 

8. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Tomasz Mateusz Wiątek, s. Mieczysława i Wiesławy Wiśniowskiej, ur. 29.04.1987 r. Przemyśl, zam. Bircza ul. Graniczna 8/4

Wioletta Anna Choma, c. Grzegorza i Alicji Kociuba, ur. 10.07.1986r. Lesko, zam. Roztoki Dolne 11. Parafia Mchawa zap. II.

 

Grzegorz Stanisław Greger, s. Edwarda i Krystyny Wojdylak, ur. 18.06.1988 r. Bielsko Biała, zam. Korzeniec 115

Beata Anna Rocka, c. Mieczysława i Teresy Hop, ur. 17.08.1992 r. Przemyśl, zam. Huta Brzuska 3. Parafia Sufczyna. zap. II.