Ogłoszenia parafialne 15 luty 2015 r.

with Brak komentarzy

Ogłoszenia parafialne 15 luty 2015 r.

1. Przeżywamy 7 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz za uzależnionych i ich rodziny.

2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go.

W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 800, 1100 i 1700, w Rudawce o godz. 1600.

4. W piątki Wielkiego Postu będzie odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 700 i 1700, a po jej zakończeniu Msza św. Natomiast w niedzielę o godz. 1600 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po ich zakończeniu będzie Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W najbliższy czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W sobotę po Mszy Św. odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do udziału.

7. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Barbarę Dutkowską, Barbarę Zbiegień, Małgorzatę Kielar i Janinę Piwowarczyk.