Ogłoszenia parafialne 17 sierpień 2014 r.

with Brak komentarzy

1. Przeżywamy dziś XX niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 1800.

3. Wójt Gminy Bircza, Rada Gminy Bircza oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy zapraszają na Gminne Święto Plonów, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 24 sierpnia. Dożynki rozpoczną się o godz 1400 Mszą Świętą dziękczynną za zebrane plony z prośba o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Gminy. Po Mszy Św. nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego z kościoła na obiekty sportowe w Starej Birczy gdzie są zaplanowane dalsze uroczystości. Program Dożynek jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Św o godz 1600.

4. Ogłoszenie pani Dyrektor Gimnazjum:

Caritas Archidiecezji Przemyskiej, w imieniu organizatorów pragnie serdecznie zaprosić na Finał Ogólnopolskiej Akcji Caritas ”Tornister pełen uśmiechów”, który odbędzie się 24 sierpnia 2014 roku w niedzielę na rynku w Przemyślu. Piknik rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1000 w kościele Ojców Franciszkanów, której przewodniczył będzie ks. Abp. Józef Michalik, Metropolita Przemyski. Głównym celem akcji jest wsparcie dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych i ubogich przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Każde dziecko uczestniczące w pikniku otrzyma tornister wypełniony przyborami szkolnymi.

Do tej akcji przez Dyrektora Gimnazjum w Birczy, zostały zgłoszone dzieci których rodzice korzystają z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na miejscu opiekunem grupy będzie zastępca dyrektora Gimnazjum Pan Wrzesław Bartoszewicz do którego należy się zgłaszać. Dojazd w zakresie własnym.

5. W ostatnich dniach w wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych ucierpiało ponad 200 rodzin mieszkających, głównie w Kraczkowej oraz Malawie. Wobec powyższego Metropolita Przemyski, Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik zarządził, by 24 sierpnia we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji zostały zebrane do puszek ofiary na ten cel.

6. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, a na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby:Marię Lalik, Małgorzatę Ryznar, Małgorzatę Wilusz, Alinę Mazur