Ogłoszenia parafialne 27 lipiec 2014 r.

with Brak komentarzy

1. Przeżywamy dziś XVII niedzielę zwykłą. W odpowiedzi na apel biskupów polskich, w miesiącu sierpniu zachęcamy do trzeźwości i dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w dniu dzisiejszym po Mszach św. sprawujemy obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy kościołach naszej Ojczyzny zbierane są także do puszek dowolne ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Msze św. w dni powszednie o godz. 1800. W piątek także Msza św. o godz. 700.

4. W sobotę 2 sierpnia w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 1700. Spowiedź i Komunia św. chorych w domach od godz. 900.

6. W sobotę o godz. 1700 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

7. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca mszalna zostanie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

8. W poniedziałek jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Miejsca Piastowego na Ogólnopolskie modlitwy o trzeźwość narodu. Wyjazd pielgrzymów z parkingu obok kościoła o godz. 1330.

9. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w minionym tygodniu, a na najbliższą sobotę o posprzątanie świątyni prosimy następujące osoby: Krystynę Stachura, Marię Sowa, Marię Pękalską, Zofię Majewską.