Ogłoszenia parafialne 15 czerwca 2014 r.

with Brak komentarzy

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wraz z dzisiejszym dniem kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1800.

3. W najbliższy wtorek na Mszy Św. o godzinie 1800 będziemy gościć ojca Józefa Witko.

4. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 800; 1030; 1600.

Msza św. w Rudawce o godz. 900. Uroczysta Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godz. 1030. Prosimy o przygotowanie ołtarzy podobnie jak w ubiegłych latach.

I ołtarz w Rynku przy Pomniku przygotowuje Bircza,

II ołtarz na wysokości kapliczki przy wjeździe na Rynek przygotowuje Stara Bircza,

III ołtarz przy obelisku przygotowuje Korzeniec,

IV ołtarz przy plebanii przygotowuje Wola Korzeniecka.

Bardzo prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy większej grupy parafian, aby trud z tym związany nie obciążał ciągle tych samych osób. Prosimy także o udział w procesji dzieci do sypania kwiatów i Panie do niesienia obrazów, oraz Panów którzy trzymali straż przy Bożym Grobie.

5. Od piątku przez całą oktawę po wieczornej Mszy św. Procesja Eucharystyczna.  Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

6. W gablocie kościoła znajduje się informacja o wycieczce „Śladami żydowskich mieszkańców Birczy”, organizowanej przez Gimnazjum.

7. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Marie Szacką, Elżbietę Wojdylak, Stanisława Kijankę i Edwarda Greger.

8. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Marcin Łukasz Chodań, s. Mariana i Heleny Laskowskiej, ur. 19.08.1988 w Birczy, zam. Strzelce Opolskie ul. Kołłątaja 4/1

Marlena Maria Boniek, c. Ryszarda i Elżbiety Kańskiej, zam. Strzelce Opolskie ul. Kołłątaja 4/1 zap. II