Ogłoszenia parafialne 13 kwietnia 2014 r.

with Brak komentarzy

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas Mszy św. przedpołudniowych. Gorzkie Żale o godz. 1600 a po ich zakończeniu Msza św. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień.

2. Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 700 i 1800. W środę o godzinie 700 i 1700.  Od czwartku nie sprawuje się w kościołach nabożeństw przedpołudniowych.

3. W poniedziałek dzień spowiedzi parafialnej.

Przed południem od 930– 1200 i po południu od 1530 – 1800. W Rudawce spowiedź od godz. 1700. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w poniedziałek i nie odkładanie jej na pozostałe dni Wielkiego Tygodnia.

4. W Wielką Środę o godz.1700 Msza św., a po jej zakończeniu zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Początek Drogi Krzyżowej w kościele, a następnie pójdziemy w kierunku Rynku i ulicami: ks. Okońskiego, Szkolną i powrót ul. Jana Pawła II w kierunku kościoła. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych Drogę Krzyżową odprawimy w kościele.

5. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy święte Triduum Paschalne.

Starajmy się licznie gromadzić w te dni w naszym kościele, aby wspólnie przeżywać bogatą w treść i piękną liturgię. Zachęcamy także panów do podtrzymania pięknej tradycji i trzymania straży przy Bożym Grobie.

Porządek nabożeństw na Święte Triduum Paschalne tutaj

6. W Wielki Czwartek od godz. 2100 do 2200 adorację prowadzi młodzież z naszej parafii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy.

7. W Wielką Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie w naszym kościele Mszy św. popołudniowej.

8. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża Świętego są przeznaczone na konserwację zabytków Ziemi Świętej.

9. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę po zakończeniu Liturgii Wigilii Paschalnej prosimy następujące osoby: Ryszardę Witko, Lucynę Podgórską, Alicję Wilczek, Grażynę Fedczak, Lucję Witko, Marię Grzesiak.