Ogłoszenia parafialne 1 grudzień 2013 r.

with Brak komentarzy

1.W dniu dzisiejszym przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Jest to niedziela adoracyjna, po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Niedzielą tą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”.

2.  W adwencie codziennie Msza św. rano o godz. 700, oraz Roraty o godz. 1700, na które zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy specjalne plakaty, które dzieci otrzymają już na pierwszych roratach, a następnie codziennie będą rozdawane obrazki do wklejenia przedstawiające świętych i błogosławionych. W Rudawce Msza św. we wtorek o godz. 1600

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji pierwszego piątku od godz. 1600. Spowiedź i Komunia Św. chorych w domach od godz. 900.

4. W sobotę od godziny 1600kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, będzie to także dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Z tej racji przy Kościołach odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

6. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej, będzie okazja do spotkania w naszym kościele ze św. Mikołajem. Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do zakrystii.

7. W zakrystii kościoła są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc ubogim dzieciom. Cena jednej świecy 5 zł.

8. Od poniedziałku Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków świątecznych. Ofiary złożone przy tej okazji będą stanowiły częściową równowartość wynagrodzenia za jego pracę w naszym kościele, z której chyba wszyscy jesteśmy zadowoleni. Pan Organista rozpocznie odwiedzanie rodzin od mieszkańców Łazów, a następnie w kolejności Korzeńca, Łodzinki Górnej, Woli Korzenieckiej, Nowej Wsi, Starej Birczy i Birczy.

9. Nadzór Budowlany odebrał już tegoroczne prace na parkingu. Mamy także pozwolenie na jego użytkowanie.

10.Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Ewę Kaczmar, Weronikę Pindel, Wiolettę Kurasz, Hannę Kierkało.