Ogłoszenia parafialne 29 września 2013 r.

with Brak komentarzy

1. Przeżywamy dziś w Kościele powszechnym XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Odprawiane one będą każdego dnia po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i przypominamy, że za odmówienie cząstki różańca w kościele lub w rodzinie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1700.

W Rudawce spowiedź przed I-szym piątkiem i Msza św we wtorek o godz. 1600.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź z racji pierwszego piątku od godz. 1600. Spowiedź i Komunia św. chorych w domach od godz. 900. W sobotę od godz. 1600 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

5. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i Przewodniczącego KEP Abp Józefa Michalika – niedziela 6 października będzie dniem modlitw o pokój, oraz dniem ogólnopolskiej solidarności z ofiarami wojny w Syrii. Konkretne wsparcie wyrazimy w przyszłą niedzielę poprzez ogólnopolską modlitwę oraz zbiórkę do puszek przy wszystkich kościołach naszej Archidiecezji. Ofiary te, za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane osobom dotkniętym dramatem wojny w Syrii.

7. W dniach od 19 do 25 października będziemy przeżywali w naszej parafii Misje Święte, które poprowadzą ks. prał. Tadeusz Kocór i ks. prał. Marian Balicki. Misje to ćwiczenia duchowne organizowane w parafiach co 10 lat. Zachęcamy do modlitwy w intencji misji oraz do takiego zorganizowania różnych spraw i obowiązków, aby nie przeszkadzały one uczestniczyć w spotkaniach misyjnych. W sobotę 12 października młodzież naszej parafii dostarczy do poszczególnych rodzin programy misyjne. Mamy bowiem nadzieję, że ułatwi to zorganizowanie czasu i pozwoli na udział w misjach. Program Misji jest już zamieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii (tutaj)

8. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, a na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Reginę Komonicką, Janinę Zwierzyńską, Janinę Kopko, Teresę Solarz.