01 października 2017

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś w Kościele powszechnym XXVI niedzielę zwykłą. Jest to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Zgodnie z zapowiedzią, w dniu dzisiejszym zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1700. W Rudawce Msza św. we wtorek o godz. 1600. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tych nabożeństwach.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź z racji pierwszego piątku od godziny 1600. Spowiedź i komunia święta chorych w domach od godziny 830.

 

  1. W sobotę od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej. O godz. 1700 odmówimy różaniec, a następnie Msza Święta. W tym dniu dzieci klas III otrzymają różańce.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski, którego celem jest wsparcie modlitewne oraz materialne młodzieży zdolnej, pochodzącej z rodzin ubogich lub wielodzietnych. W tym celu przy kościołach w całym kraju będzie prowadzona kwesta, której zadaniem jest wspieranie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tej Fundacji korzysta m.in. młodzież pochodząca z naszej parafii.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Annę Ruda, Mariusza Laszkiewicza, Zofię Piotrowską i Grażynę Grygiel.

 

  1. W sobotę o godz. 1000 z parkingu przy kościele wyruszy pielgrzymka do Wojtkowej na nabożeństwo „Różaniec do granic”.