Ogłoszenia parafialne 29 czerwca 2014 r.

with Brak komentarzy

1. Przeżywamy dziś XIII niedzielę zwykłą – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dzisiejsza taca Mszalna jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. Msze św. w dni powszednie o godz.1800. W piątek także Msza św. o godz. 700. W poniedziałek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

3. W ostatni czwartek czerwca zakończyliśmy dziękczynną Adorację Najświętszego Sakramentu za kanonizację Jana Pawła II.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1700. Spowiedź i Komunia Św. chorych w domach w piątek od godz. 900. W sobotę od godz. 1700 kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

5. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych. Taca Mszalna zostanie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. Początek wakacji to czas zmian personalnych w naszej archidiecezji. Decyzją ks. Abpa Józefa Michalika ks. Bartosz Gręda po dwóch latach pracy w naszej parafii został skierowany do pracy wikariuszowskiej w parafii Odrzykoń. Na jego miejsce został przydzielony ks. Bożydar Sztank, obecnie pracujący w parafii Jasienica Rosielna. W imieniu własnym, ks. Dominika oraz wszystkich parafian dziękujemy księdzu Bartoszowi za gorliwą pracę w naszej parafii. Bóg zapłać! Ks. Bartosz pozostanie jeszcze z nami do 23 sierpnia. Zarówno ks. Bartosza jak i nowego wikariusza ks. Bożydara polecamy modlitwie wszystkich parafian.

7. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Teofilę Owsięga, Beatę Owsięga, Marię Szydłowską, Bolesławę Szałaj. W czasie wakacji sprzątanie kościoła w soboty o godz. 800 w poniedziałek po uzgodnieniu z Panem kościelnym.

8. W środę od godz. 800 do 1600 w rynku w Birczy będzie można dokonać legalizacji gaśnic.

9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Grzegorz Artur Chrobak, s. Bogusława i Teresy Dudycz, ur. 06.10.1985 r. Przemyśl, zam. Lipa 10a

Katarzyna Zofia Bąk, c. Mieczysława i Haliny Mac, ur. 09.08.1991. Przemyśl, zam. Nowa Wieś 2   zap. II

Mirosław Stachura, s. Jana i Ewy Dańczak, ur. 29.09.1989 r. Przemyśl, zam. Łodzinka Górna 18 m 4

Izabela Stadnik, c. Andrzeja i Krystyny Stachura, ur. 05.08.1992. Bircza, zam. Łodzinka Górna 21 m 2   zap. I