Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa  –  26.12.2021 r.

with Brak komentarzy

 

 

  1. Przeżywamy dzisiaj Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Módlmy się o świętość naszych rodzin, szczególnie rodzin z naszej parafii.

 

  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700.

 

  1. Jutro Liturgiczne Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. o godz. 1700 błogosławieństwo wina przyniesionego przez

 

  1. W piątek o godz. 1600 Msza św. połączona z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym na zakończenie Roku Pańskiego 2021. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Rudawce Msza św. na zakończenie roku o godz.1600. W ostatni dzień roku, tj. w piątek, 31 grudnia 2021 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

 

  1. W sobotę będziemy przeżywać Nowy Rok, czyli Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 730; 930 1100 i 1600. W Rudawce o godz. 830.

 

  1. W sobotę od godz. 1500 wystawienie Najśw. Sakramentu i kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

  1. Zgodnie z zaleceniem księdza Arcybiskupa w tym roku również nie będzie tradycyjnej kolędy. Szczegółowe informacje dotyczące kolędy w naszej parafii podamy w przyszłą niedzielę.

 

  1. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Będzie to niedziela adoracyjna. Składka zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Dziękujemy także wszystkim parafianom, którzy mają jakikolwiek udział w przygotowaniu naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać. Na najbliższy piątek prosimy następujące osoby: Mieczysławę Rogal, Agatę Grzegorzak, Ryszardę Brożyniak i Grażynę Dańczak.