Ogłoszenia parafialne – 19 grudnia 2021 roku

with Brak komentarzy

 1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu.

 1. Msze święte w dni powszednie o godz. 700 i 1700.

 1. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 16001700 spowiedź adwentowa.

 1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii rozprowadza kredę, kadzidło i sianko na stół wigilijny.

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla ministrantów.

 1. W czwartek zakończenie Rorat. Prosimy dzieci, które uczestniczyły w czasie Adwentu w Roratach o przyniesienie na środę podpisanych plansz. Natomiast w czwartek dzieci otrzymają drobne upominki.

 1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w tym dniu o godzinie 700. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, która w chrześcijańskich domach powinna mieć charakter religijny i rodzinny. Przypominamy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa i wspólnym śpiewie kolęd. Prosimy, aby w tym dniu nie podawać i nie spożywać napojów alkoholowych.

 1. Aby dać większą możliwość uczestnictwa i wyboru godziny w tym roku w kościele parafialnym będą odprawione dwie Pasterki: o godz. 2200 i o północy. W Rudawce Pasterka o godz. 2300. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Pozostałe Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt, będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę, także o godz. 1600. Przypominamy, że wierni którzy przystąpią do Komunii św. na Pasterce mogą przyjąć Ją również w Boże Narodzenie.

 1. W drugi dzień świąt przypada święto św. Rodziny. Na sumie będzie tradycyjne poświęcenie owsa.

 1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 700 prosimy następujące osoby: Lucynę Łyszczarz, Halinę Maliczowską, Teresę Jugo i Marię Niemiec.

 1. Dziękujemy także za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Bóg zapłać!