Ogłoszenia

with Brak komentarzy

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa  –  27.12.2020

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Módlmy się o świętość naszych rodzin, szczególnie rodzin z naszej parafii.

 

 1. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700

 

 1. We czwartek o godz. 1600 Msza św. połączona z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym na zakończenie Roku Pańskiego 2020.

Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Rudawce Msza św. na zakończenie roku o godz.1600.

 

 1. W piątek będziemy przeżywać Nowy Rok, czyli Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Pokoju.

Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 730; 930 1100 i 1600. W Rudawce o godz. 830. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W tym dniu przypada także, pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą św. Nie będzie Komunii św. chorych w domach.

 

 1. W sobotę od godz. 1600 wystawienie Najśw. Sakramentu i kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

 1. Zgodnie z zaleceniem księdza Arcybiskupa w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. W naszej Archidiecezji parafian z poszczególnych rejonów będziemy zapraszać do kościoła w wyznaczonym dniu w intencji tych parafian zostanie odprawiona wieczorna Msza św. i wygłoszone będzie krótkie Słowo Boże i odmówimy błogosławieństwo kolędowe. Wiernych z podanych rejonów prosimy, aby przynieśli do świątyni wodę do poświęcenia. Po powrocie do domu poświęconą wodą pokropimy nasze domy. Modlitwa rodzinnego błogosławieństwa domów jest zamieszczona na stronie internetowej naszej parafii.

Program kolędy na najbliższy tydzień:

 • Poniedziałek 17.00 mieszkańcy Woli Korzenieckiej, Łodzinki Górnej i Łodzinki PGR
 • Wtorek 17.00 mieszkańcy Korzeńca
 • Środa 17.00 mieszkańcy Nowej Wsi

 

 1. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Będzie to niedziela adoracyjna.

 

 1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Marię Czyżyk, Rozalię Kowalew, Magdalenę Kowalew i Grażynę Gajewską.