28 czerwca 2020 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś XIII niedzielę zwykłą.

  1. W poniedziałek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 800, 1100 i 1800. Msza św. w Rudawce o godz. 1700. Składka z uroczystości będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

  1. Msze św. w dni powszednie tylko o godz. 1800. W piątek i w sobotę także o godz. 700.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1700. Spowiedź i Komunia Św. chorych w domach w piątek od godz. 830. W sobotę od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

  1. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka mszalna zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy także za dar ołtarza: dwa komplety nowych alb do Mszy św. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o posprzątanie świątyni prosimy następujące osoby: Jadwigę Dorociak, Jolantę Karczmarz, Danutę Wilgucką, Aleksandrę Piwowarczyk i Natalię Buś. W czasie wakacji sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 800, a w poniedziałek po uzgodnieniu z Panem kościelnym.

  1. W dniach od 4 do 15 lipca pielgrzymi z naszej archidiecezji będą pielgrzymować na Jasną Górę. W ramach duchowego pielgrzymowania organizatorzy proponują diecezjalną sztafetę różańcową, której patronuje i błogosławi ks. abp Adam Szal. Sztafeta polegać będzie na tym, że o wyznaczonej godzinie co najmniej 4 osoby z danej parafii będą w swoim domach modlić się na różańcu. Każda z nich odmówi inną część. Parafia Bircza podejmie modlitwę 4 lipca o godz. 800. Do modlitwy zachęcamy wszystkich parafian. Więcej informacji na stronie internetowej: pielgrzymka.przemyska.pl

  1. Początek wakacji to czas zmian personalnych w naszej archidiecezji. Decyzją ks. Abpa Adama Szala ks. Wojciech Szmuc po czterech latach pracy w naszej parafii został mianowany proboszczem parafii Orzechówka. Na jego miejsce został przydzielony ks. Witold Płocica, wikariusz z Mrzygłodu. Zarówno ks. Wojciecha jak i nowego wikariusza ks. Witolda polecamy modlitwie wszystkich parafian.

  1. W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej, także w naszej parafii, doszło do powodzi i podtopień. Archidiecezja i Caritas organizuje pomoc rodzinom poszkodowanym. Tych, którzy ucierpieli prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii do poniedziałku włącznie. Wszystkich parafian prosimy o chrześcijańską solidarność wobec poszkodowanych.