1 grudnia 2019 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Niedzielą tą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem Wielka tajemnica wiary. Jest to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

  1. W adwencie codziennie Msza św. rano o godz. 700, oraz Roraty o godz. 1700, na które zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy specjalne wyklejanki adwentowe, które dzieci otrzymają już na pierwszych roratach, a następnie codziennie będą rozdawane obrazki do wklejenia.

 

  1. W piątek w naszym kościele po wieczornej Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem. Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt z panem kościelnym.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1600. Spowiedź i komunia św. chorych w domach od godz. 830. W sobotę od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy fatimskie.

 

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. W tym dniu na Mszy św. o godz. 1100 dzieci z klas III otrzymają medaliki jako kolejny etap przygotowania do I Komunii Świętej, zaś dziewczynki zostaną przyjęte do DSM.

 

  1. W przyszłą niedziele będziemy przeżywali dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Z tej racji przy Kościołach odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

 

  1. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc ubogim dzieciom. Cena jednej świecy 6 zł.

 

  1. Spowiedź adwentowa w naszej parafii jest zaplanowana na piątek 20 grudnia. Natomiast adwentowa spowiedź i Komunia Św. chorych w domach na sobotę 14 grudnia. Chorych, których mamy odwiedzić prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

  1. W poniedziałek 2 grudnia od godz. 830 Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków świątecznych. Pan Organista rozpocznie odwiedzanie rodzin od mieszkańców Łazów, a następnie Łodzinki Górnej (od strony Krępaka) oraz Boguszówki do Korzeńca. Niech życzliwe przyjęcie Pana Organisty do naszych domów będzie wyrazem wdzięczności za jego pracę w kościele.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Jadwigę Belc, Marię Łukasiewicz, Teresę Podgórską i Patrycję Podgórską.