13 października 2019 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś w Kościele powszechnym XXVIII niedzielę zwykłą. Jest to także XIX Dzień Papieski, który obchodzimy pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Zgodnie z zapowiedzią przy kościołach naszej Ojczyzny jest prowadzona kwesta wspierająca Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przypominamy, że zebrane fundusze będą przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin ubogich i wielodzietnych.

 

  1. Dziś przeżywamy także ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 1330 zostanie odprawiona Msza św. w Rudawce, a po niej z figurą Matki Bożej przyjdziemy do kościoła parafialnego.

 

  1. Msze św. w poniedziałek o godz.700 i 1800, w pozostałe dni tygodnia o godz. 700 i 1700. Msza Św. w Rudawce we wtorek o godz. 1600.

 

  1. W czwartek po wieczornym nabożeństwie odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

 

  1. Rada Gminy Bircza i Wójt Gminy Bircza zapraszają na uroczyste obchody 74 rocznicy obrony Birczy przez mieszkańców i żołnierzy 9. Dywizji Piechoty przed UPA. Uroczystości rozpoczną się w najbliższą sobotę 19 października b r. o godz. 1600 przy pomniku w rynku w Birczy. O godz. 1700 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych w obronie Birczy.

 

  1. Przyszła niedziela będzie niedzielą misyjną. Taca mszalna zostanie przeznaczona na misje.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, a na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Adama Szackiego, Janusza Rożka, Łukasza Kijankę i Elżbietę Wojdylak.

 

 

  1. W sobotę, 12 października, zmarł ks. Franciszek Czerniecki, wieloletni proboszcz w Leszczawie Dolnej. Eksporta do kościoła parafialnego w Leszczawie Dolnej odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 13 października o godz. 1600. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 14 października o godz. 1500równieżw Leszczawie Dolnej.