Odpust parafialny ku czci Św. Stanisława Kostki – 18 września 2018 r.

with Brak komentarzy

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Uroczystość Świętego Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży, ale również Patrona naszej parafii. Odpust parafialny to szczególny dzień, w którym Pan Bóg udziela hojnie wielu łask, a także obdarza swoim błogosławieństwem. Św. Stanisław Kostka to wspaniały wzór do naśladowania nie tylko dla młodego pokolenia, ale także dla każdego z nas, przykład Jego życia pokazuje nam wszystkim, że świętość to powołanie każdego człowieka. Uroczysta Msza Święta Odpustowa została odprawiona o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Pawła Ostafińskiego – proboszcza z Lipy przy licznym udziale dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, które wraz ze swoimi nauczycielami przybyli do świątyni, aby pomodlić się przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki. Dzisiejszy dzień miał jeszcze jeden aspekt świętowania, również dzisiaj przypadają imieniny naszego Ks. Proboszcza w intencji, którego została odprawiona Msza Święta Odpustowa, a pod koniec Eucharystii przedstawiciele Akcji Katolickiej złożyli życzenia czcigodnemu Solenizantowi.