2 września 2018

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś w Kościele powszechnym XXII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza taca mszalna będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Zgodnie z zapowiedzią, po dzisiejszych mszach św. jest prowadzona zbiórka do puszek na pomnik Anioła Stróża Polski.

 

  1. W poniedziałek o godz. 800 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

 

  1. Msze święte w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. W Rudawce Msza Święta we wtorek o godz. 17.00.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w piątek od godziny 17.00, spowiedź i Komunia św. chorych w domach od godziny 8.30.

 

  1. W sobotę 8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli Święto Matki Bożej Siewnej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie ziarna i nasion siewnych. W Rudawce poświęcenie ziarna na mszy św. niedzielnej.

 

  1. W sobotę 29 września odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej – dziękczynienie za 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Zapisy na wyjazd autokarowy prosimy składać w zakrystii do 16 września. Program pielgrzymki jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Dziękujemy także Pani Zofii Piotrowskiej oraz parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła na uroczystość dożynkową. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Janusza Kawkę, Marię Wasyliszyn, Elżbietę Stebnicką i Marię Babieczko.

 

  1. W najbliższy piątek po mszy świętej wieczornej odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

 

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej
– dziękczynienie za 100-lecie odzyskania niepodległości Polski

sobota, 29 września 2018 r.

 

Zawiązanie wspólnoty rozpocznie się o godz. 10.00 przy wyznaczonej kapliczce, (archipr. przemyski gromadzi się przy wieży widokowej). Pielgrzymka do Sanktuarium z pieśniami kalwaryjskimi wyruszy od poszczególnych kapliczek o godz. 11.00.

godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego.