27 maja 2018 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wraz z dzisiejszym dniem kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Na sumie uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice dzieci rocznicowych jako dar ołtarza ofiarowali alby kapłańskie. Bóg zapłać za ten dar.

 

  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1800.

 

  1. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 730; 1030; 1600.

Msza św. w Rudawce o godz. 830. Uroczysta Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godz. 1030. Prosimy o przygotowanie ołtarzy podobnie jak w ubiegłych latach.

    I ołtarz w Rynku przy Pomniku przygotowuje Bircza,

    II ołtarz na wysokości kapliczki przy wjeździe na Rynek przygotowuje Stara Bircza,

    III ołtarz przy obelisku przygotowuje Korzeniec,

    IV ołtarz przy plebanii przygotowuje Wola Korzeniecka.

Bardzo prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy większej grupy parafian, aby trud z tym związany nie obciążał ciągle tych samych osób. Prosimy także o udział w procesji dzieci do sypania kwiatów i Panie do niesienia obrazów, oraz Panów, którzy trzymali straż przy Bożym Grobie.

 

  1. Od piątku przez całą oktawę po wieczornej Mszy Św. a w niedzielę po sumie procesja Eucharystyczna. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1700. Spowiedź i komunia św. chorych w domach od godz. 830. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

 

  1. W sobotę od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

  1. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca mszalna będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom dzieci przeżywających rocznicę, na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Adam Lechowicz, Maria Czyżyk, Teresa Podolska i Stanisława Paryż.