Ogłoszenia parafialne 22 listopada 2015 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś w Kościele powszechnym ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 2.  Przypominamy, że dziś po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami młodzieży klas trzecich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 3. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wypominkowe. W Rudawce Msza św. we wtorek godz.1600.

 4. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu. Rozpoczniemy tym samym nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Także w przyszłą niedzielę, 29 listopada, po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 5. Sołtys wsi Bircza zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w piątek, 27 listopada, o godz. 17.00 w budynku GOK-u.

 6. Wójt Gminy Bircza oraz Rada Gminy w Birczy zapraszają na uroczyste obchody 70. rocznicy obrony Birczy przez mieszkańców i Żołnierzy IX Dywizji Piechoty przed UPA. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 16.00. Będzie to jednocześnie Msza św. niedzielna odprawiana w sobotę. W związku z tym nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 17.00. Program uroczystości jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń.

 7. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby:

– Annę Popowniak

– Krystynę Siewarga

– Agnieszkę Wilgucką

– Bolesława Wojtowicz

8. Dziękujemy osobie nieprzeciętnego formatu – Panu Kościelnemu Wojciechowi za ufundowanie pięknego ornatu z wizerunkiem Pana Jezusa. Bóg zapłać