Ogłoszenia parafialne 26 październik 2014 r.

with Brak komentarzy

1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXX niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to niedziela, w której wspomina się Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła.

2. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700. W piątek zakończenie nabożeństw różańcowych.

3. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz.: 800; 930; 1100
i 1400
. Po Mszy św. o godz. 1400 procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. W Rudawce Msza św. o godz. 930.

W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Konieczne jest także wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkich i przyjęcie w tym dniu Komunii św.

Wypełniając wspomniane warunki zyskujemy w dniach od 1 do 8 listopada – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, kozystania z sakramentu pokuty oraz do włączenia się w parafialne modlitwy wypominkowe. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach i przy wyjściu z kościoła.

4. W przyszłą niedzielę Dzień Zaduszny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Będzie to niedziela adoracyjna.  Po sumie zmiana tajemnic różańcowych a następnie procesja na stary cmentarz.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych przed sumą odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

6. Wójt Gminy Bircza informuje, że Towarzystwo przyjaciół Przemyśla wspólnie z mieszkańcami Gminy Bircza w dniach 1-2 listopada 2014 r. od godz. 900 do 1600 będzie prowadzić zbiórkę publiczną (kwestę) z przeznaczeniem na renowację zabytkowego grobowca rodziny Tarnawskich, znajdującego się na starym cmentarzu w Birczy. Kwesta będzie prowadzona na dwóch cmentarzach: Starym i Nowym. W związku z tym zachęca się do wsparcia finansowego.

7. Dziękujemy za  porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, na najbliższy piątek prosimy następujące osoby: Bogumiłę Kocór, Ewę Wilk, Kazimierę Kaczmarz, Andżelikę Dobek.