Ogłoszenia parafialne 02 marca 2014 r.

with Brak komentarzy

1. Przeżywamy 8 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca Mszalna zostanie przekazana na WSD w Przemyślu.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz za uzależnionych i ich rodziny.

W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży z III klasy gimnazjum, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.

2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go.

W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 700, 1100 i 1700, w Rudawce o godz. 1600.

4. W piątki Wielkiego Postu będzie odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 700 i 1700, a po jej zakończeniu Msza św. Natomiast w niedzielę o godz. 1600 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po ich zakończeniu będzie Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz 1600. Spowiedź i Komunia Św. chorych w domach od godziny 900.

6. Zgodnie z zaleceniem Ks. Abpa. Józefa Michalika od Wielkiego Postu w czwartki pół godziny przed Mszą Świętą, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy wypraszając błogosławione owoce kanonizacji bł. Jana Pawła II.

7. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Wilhelminę Demkiewicz, Marię Niemiec, Teresę Jugo, Agnieszkę Kwaśnicką.

8. Automobilklub Rzeszowski informuje, że w dniach od 6 do 8 marca organizowany będzie I Rajd Arłamów. W związku z tym zostaną zamknięte dla ruchu drogi po których przebiegają odcinki specjalne:

Dnia 8 marca:

Leszczawka – Malawa – Stara Bircza w godz. 7:30 – 16:00.

Bircza – Posada Rybotycka w godz. 8:30 – 17:30.

Informacje na temat rajdu znajdują się w gablocie ogłoszeń oraz www.rajdarlamow.pl