Ogłoszenia parafialne 27 październik 2013 r.

with Brak komentarzy

1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXX niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to niedziela, w której wspomina się Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła.

2. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. Również w czwartek od godz. 1630 spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed pierwszym piątkiem który przypada w Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do spowiedzi, także ze względu na możliwość zyskiwania odpustu za zmarłych.

3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz.: 800; 930; 1100
i 1400
. Po Mszy św. o godz. 1400 procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. W Rudawce Msza św. o godz. 930.

W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Konieczne jest także wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkich i przyjęcie w tym dniu Komunii św.

Wypełniając wspomniane warunki zyskujemy w dniach od 1 do 8 listopada – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych oraz do włączenia się w parafialne modlitwy wypominkowe. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach i przy wyjściu z kościoła.

4. W sobotę Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 800, 1100 i 1700. Msza Święta o godz 1700 będzie Mszą Świętą niedzielną. Po Mszy św. o godz. 1100 procesja na stary cmentarz. W Rudawce Msza św. o godz. 930.

5. W sobotę od godz. 1600 kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

6. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka mszalna zostanie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

7. Na stoliku za ławkami są wyłożone listy na których można składać podpisy wyrażające słowa poparcia dla ks Abp. Józefa Michalika, który w ostatnim czasie jest brutalnie atakowany. Prosimy o solidarność z ks. Arcybiskupem i modlitwę w Jego intencji.

8. Dziękujemy za  porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Kamilę Demkiewicz, Marię Smolin, Teresę Błażkowską, Teresę Piwowarczyk. Dziękujemy także panom Pleśniakom za wykonanie krzyży misyjnych do kościoła parafialnego i do Rudawki oraz wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Misji parafialnych. Bóg zapłać.

9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Piotr Paweł Przeszło s. Wiesława i Ewy Dudkowskiej ur. 22.02.1993r. Przemyśl, zam. Łodzinka Górna

Sabina Elżbieta Pacławska c. Kazimierza i Barbary Wiśniowskiej ur. 03.01.1994r. Przemyśl, zam. Malawa 23a/2                                                                       zap. II