Ogłoszenia parafialne 08 września 2013 r.

with Brak komentarzy

1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1800 z wyjątkiem soboty.

W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego – dzień odpustu w Rudawce. Z tego względu Msza święta w Birczy tylko o godz. 700. Natomiast Uroczysta Msza święta odpustowa w Rudawce o godz. 1700, a będzie jej przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Franciszek Czerniecki z Leszczawy.

W sobotę odbędzie się także procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej do Rudawki w ramach kolejnego Nabożeństwa Fatimskiego. Rozpoczęcie procesji w kościele parafialnym o godz. 1500.

3.W niedzielę rozpoczniemy triduum przed Uroczystością św. Stanisława Kostki. Zachęcamy do licznego udziału w tych modlitwach zwłaszcza dzieci i młodzież. Św. Stanisław Kostka jest także głównym patronem naszej parafii – uroczystość odpustowa przypada 18 września. Uroczystej sumie odpustowej będzie wówczas przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks prał. dr Roman Chowaniec.

4. Za tydzień przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Taca mszalna zostanie przekazana na diecezjalne katolickie Radio Fara. Niedziela ta rozpocznie także III Tydzień Wychowania w naszej Ojczyźnie.

5. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, a na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Grażynę Mliczek, Jolantę Teleśnicką, Bernadetę Nowak, Teresę Przeszło

6. Powstał pomysł, aby stworzyć w naszej parafii, dziecięco – młodzieżową grupę muzyczną, która śpiewem będzie ubogacać naszą wspólnotę parafialną, w imię słów św. Augustyna: „Kto śpiewa ten dwa razy się modli”.  Z tej racji zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież z gimnazjum i szkoły średniej, do chętnego zaangażowania się w tę inicjatywę. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 12 września, po Mszy Świętej wieczornej, w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

Natomiast pierwsze spotkanie po wakacjach, dla ministrantów odbędzie się w najbliższy piątek także po Mszy Świętej wieczornej w kościele.

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Wacław Krzysztof Dudek, s. Marka i Danuty Kamińskiej, ur. 31.07.1977 r. w Rzeszowie, zam. Zaczernie 142.

Katarzyna Agnieszka Ulanowska, c. Wiktoriana i Marii Kowalskiej, ur. 25.10.1986 r. w Lubaczowie, zam. Korzeniec 1.

zap. II

Paweł Józef Podgórski, s. Czesława i Teresy Lechowicz, ur. 19.03.1992 r. w Przemyślu, zam. Wola Korzeniecka 26.

Dorota Beata Pawłowska, c. Zbigniewa i Haliny Biała, ur. 14.07.1993 r. w Dynowie, zam. Bachów 58, parafia Babice.

zap. I